Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055154299
Poč.strán: 440
Rok vydania: 2017
Väzba: brožovaná
Formát: 125x200
Jazyk: slovenský
Pridané: 13.02. 2017

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 5,00 €
Naša cena: 3,75 €
Zľava: 25%

Veľké malé klamstvá

Autor: Moriartyová Liane

Na malebnom Pirriweeskom polostrove sídli iba jedna základná škola a tá musí prijať deti z rôznych spoločenských vrstiev. Bohaté, panovačné mamičky sa tak stretávajú s chudobnejšími, nenápadnými ženami. Jednou zo sivých myšiek je aj slobodná matka Jane, ktorá má čo robiť, aby vyžila. Jane sa na polostrov prisťahovala len nedávno, a hoci škola sa ani poriadne nezačala, už sa dostala do problémov. Janinho syna Ziggyho obvinia z napadnutia spolužiačky. Matka synovi verí, že čin nespáchal, ale v kútiku duše ju zožierajú pochybnosti. Má na to vážny dôvod.
Pomocnú ruku jej podajú dve nové priateľky. Jednou z nich je bohatá kráska Celeste, druhou Madeliade, čerstvá štyridsiatnička, s ktorou sa neradno zahrávať. Postupne sa dozvedáme, že každá rodina má svoje tajomstvá a že šikanovanie sa nedeje iba v škole, ale aj doma. Autorka len pomaličky odhaľuje osudy hrdiniek, ktorým ani zďaleka nie je čo závidieť. Rozprávkový život niečo stojí a tragédia je len otázkou času.
Román Veľké malé klamstvá je zaujímavou výpoveďou o exmanželoch a druhých manželkách, o matkách a dcérach, škandáloch na školských dvoroch a nebezpečných malých klamstvách, ktoré si hovoríme, aby sme prežili.Podľa knihy bol nakrútený seriál HBO® v českom znení pod názvom SEDMILHÁŘKYZ anglického originálu Big Little Lies (Macmillan, Sydney 2014) preložila Tamara Chovanová.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii