Vydavateľ: Tatran
ISBN: 9788022208253
Poč.strán: 176
Rok vydania: 2016
Väzba: brožovaná
Formát: 140x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 21.10. 2016

Kniha nie je skladom,
dodávame do 7 dní

Bežná cena: 12,10 €
Naša cena: 1,45 €
Zľava: 88%

Nemecko očami policajtky

Tiesňové volanie

Autor: Kambouri Tania

Bestseller časopisu Spiegel, dlhodobo číslo jeden v rebríčku amazon.de a po silvestrovských udalostiach v Kolíne jedna z najčítanejších kníh v Nemecku.
Tania Kambouri mala toho už dosť. Jej pohár trpezlivosti pretiekol. Poslali ju na zásah, kde namiesto rešpektu ju pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého pôvodu, ktorý prosil políciu o pomoc, bol pobúrený: Čo tu chce táto „policajná štetka“? Prečo poslali na zásah ženu a nie muža.
Dennodenne zažívajú policajti nasadení v akciách takéto príbehy. Tania ako policajtka a žena gréckeho pôvodu býva čoraz častejšie vystavená na ulici takýmto útokom. Začala sa brániť s odôvodnením: „Vedome chcem nasypať soľ do rany, aj keď som si vedomá, aká je to výbušná téma.“
Kambouri pomenúva veci pravým menom – nepolemizuje ani jej nejde o vytĺkanie politického kapitálu. Hovorí len o tom, čo roky trápi policajtov v celom Nemecku, ale nikto sa neodváži o tom otvorene hovoriť. Je to odvážna žena, lebo priamo a bez okolkov poukazuje na neúspešnú integráciu v krajine.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii