Vydavateľ: Citadella
ISBN: 9788081821844
Poč.strán: 479
Rok vydania: 2022
Väzba: viazaná
Formát:
Jazyk: slovenský
Pridané: 10.10. 2022

Kniha nie je skladom
budeme expedovať
až po 10.1.2025

Bežná cena: 23,90 €
Naša cena: 17,90 €
Zľava: 25%

Kto zradil Annu Frankovú?

Vyšetrovanie nevyriešeného prípadu

Autor: Sullivanová Rosemary

Kniha je v kategórii: Romány
Nevyriešená záhada, alebo prísne strážené tajomstvo?

Pomocou novej technológie, nedávno objavených dokumentov a sofistikovaných vyšetrovacích techník sa medzinárodnému tímu – vedenému penzionovaným agentom FBI – konečne po- darilo vyriešiť záhadu, ktorá od skončenia druhej svetovej vojny fascinuje celé generácie: Kto zradil Annu Frankovú a jej rodinu? A prečo?

Denník Anny Frankovej si prečítalo viac ako tridsať miliónov ľudí na celom svete. Trinásťročné židovské dievča Anna si ho písalo, keď sa za druhej svetovej vojny skrývalo so svojou rodinou a ďalšími štyrmi osobami v tajnej prístavbe jedného amsterdamského domu, kým ich nacisti nezatkli a neposlali do koncentračného tábora. Napriek množstvu diel – článkom, knihám, divadelným hrám – venovaných Anninmu osudu, nikto nikdy presvedčivo nevsvetlil, ako sa týmto ôsmim ľuďom podarilo prežiť v úkryte viac ako dva roky bez toho, aby ich niekto spozoroval, a kto, alebo čo nakoniec priviedlo nacistov na ich stopu. Penzionovaný agent FBI Vince Pankoke a tím neúnavných vyšetrovateľov starostlivo preskúmali desiatky tisícov strán dokumentov – niektoré z nich doposiaľ nikto nevidel –, vyspovedali množstvo potomkov ľudí, ktorí poznali Frankovcov. S využitím metód vyvinutých FBI vyšetrovatelia starostlivo zrekonštruovali niekoľkomesačný sled udalostí, ktoré viedli k neslávne známemu zatknutiu, a dospeli k šokujúcemu záveru. Kniha Kto zradil Annu Frankovú? je pútavým rozprávaním o tejto misii.

Rosemary Sullivanová predstavuje vyšetrovateľov, vysvetľuje motívy skrývajúcich sa ľudí aj ich prenasledovateľov a vytvára profily podozrivých. Zároveň farbisto vykresľuje obraz vojnového Amsterdamu, kde bez ohľadu na to, ako veľmi ste boli opatrní, nikdy ste nemohli považovať vlastnú slobodu – alebo prežitie – za samozrejmosť.