Vydavateľ: Eastone books
ISBN: 9788081094330
Poč.strán: 288
Rok vydania: 2022
Väzba: viazaná
Formát: 155x225
Jazyk: slovenský
Pridané: 17.05. 2022

Kniha nie je skladom,
zasielame do 7 dní

Bežná cena: 17,99 €
Naša cena: 12,59 €
Zľava: 30%

Čo sa vám stalo?

Rozhovory o traume, odolnosti a uzdravovaní

Autor: Perry Bruce D., Winfrey Oprah

Opýtali ste sa niekedy samých seba: „Prečo som to urobil?“ Alebo: „Prečojednoducho nedokážem ovládnuť svoje správanie?“ Možno ste sa zamyslelinad niekým iným: „Čo to je s ním? Prečo je taký?“
Pri skúmaní vlastných emócií je ľahké skĺznuť do obviňovania saméhoseba a mať na seba aj na svoje okolie príliš vysoké požiadavky. Je však načase,aby sme si položili inú otázku. V hlboko osobných rozhovoroch ponúkajúOprah Winfrey a psychiater a uznávaný odborník na psychologické traumyz detstva Dr. Bruce Perry prelomovú a dôležitú zmenu pohľadu – posun odotázky „Čo vám je?“ na „Čo sa vám stalo?“.
Známa moderátorka sa v knihe podelí o príbehy zo svojej minulosti,pričom na vlastnej skúsenosti ilustruje zdravotné i psychické problémy, ktorépramenia zo stretnutia s traumou a nepriaznivými podmienkami v mladomveku. V rozhovoroch sa s doktorom Perrym zameriavajú na pochopenie ľudí,ich správania a samých seba. Ide tu o jemný, ale významný posun v našomvnímaní traumy, ktorý nám pomôže porozumieť vlastnej minulosti a vyčistiťsi cestu do budúcnosti, pretože nám umožní otvoriť dvere pre uzdraveniea postupné vybudovanie si duševnej odolnosti.