Vydavateľ: Torden, s.r.o.
ISBN: 9788089953875
Poč.strán: 185
Rok vydania: 2021
Väzba: viazaná
Formát:
Jazyk: slovenský
Pridané: 06.10. 2021

Kniha nie je skladom,
dodávame do 7 dní

Bežná cena: 13,99 €
Naša cena: 12,59 €
Zľava: 10%

Pravda o Líbyi

Pravdivé diania na prelome tisícročí

Autor: Kiesel Juraj

V čase komunizmu pracovalo v rámci viac ako 15-ročnej hospodárskej spolupráce v Líbyi niekoľko desiatok tisíc Čechov a Slovákov rôznych profesií. Ako tam žili, s akými problémami sa potýkali v tejto exotickej krajine? to boli večne nezodpovedané a utajované otázky ponechané na a domnienky ľudí doma.

Juraj Kiesel mal možnosť nielen prežiť život člena technickej skupiny v rámci kontraktu v Líbyi, ale na vlastnej koži zažil americké bombardovanie, tiež nahliadol do obyčajov a mentality obyvateľov tak odlišnej kultúry. Opisuje osobné stretnutia s Muammarom Kaddáfím, návštevy Roberta Fica v Líbyi a vyjadruje sa aj k medzinárodnej afére bulharských sestričiek.

Podáva plastický, pravdivý obraz Líbye na prelome tisícročí, predstavuje jej bohatú históriu i tragickú súčasnosť. Pripomína, prečo a kým bol zvrhnutý Kaddáfí a aký je výsledok arabskej jari v Líbyi.

Kniha je veľmi cennou osobnou výpoveďou človeka, ktorý bol pri tom. Jeho vlastné, často osobité a kritické vnímanie diania v Líbyi i vôkol nej vás vtiahne do udalostí a umožní precítiť atmosféru doby a krajiny.

Kniha o krajine, ktorú mediálna, ekonomická a napokon aj vojenská mašinéria slobodného Západu pripravila o jej prosperitu a slobodu.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii