Vydavateľ: Ottovo nakladateľstvo
ISBN: 9788074518676
Poč.strán: 568
Rok vydania: 2021
Väzba: viazaná
Formát: 155x217
Jazyk: slovenský
Pridané: 01.06. 2021

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 24,99 €
Naša cena: 17,49 €
Zľava: 30%

Vtáky Česka a Slovenska

Ottov obrazový atlas

Autor: Šťastný Karel, Krištín Anton

Ide o výnimočnú publikáciu predstavujúcu celkom 240 druhov vtákov hniezdiacich v Českej a Slovenskej republike, z toho 228 druhov na Slovensku a 226 druhov v Česku. Zaradené sú v nej druhy, ktoré ako hniezdiace už vymizli a sú v nej zaradené tiež druhy, ktoré sú nepôvodné a rozšírili sa k nám introdukciou, vypustením v iných európskych krajinách. Nie sú zaradené druhy, ktoré zahniezdili po úniku zo zajatia a druhy chované prevažne v oborách.
Pri každom druhu je zaradených 5 - 8 fotografií, podľa možnosti samcov aj samíc, s mláďatami a v niektorých prípadoch aj hniezd s vajcami. Pre určovanie zblízka sú pripojené aj čiernobiele kresby, napr. krídla, nohy a iné. Pripojené sú mapky rozšírenia v oboch krajinách v dvoch kategóriách, teda ako hniezdenie dokázané a pravdepodobné. Pri druhoch, ktoré už vymizli, sú v mapkách prázdne krúžky v miestach pôvodného hniezdenia.
Všeobecné úvodné kapitoly sa zaoberajú históriou vzniku vtákov so zdôvodnením zmien v súčasnej systematike vtákov, vtáčími migráciami a tajomstvami ich navigácie. Ďalej nasleduje časť venujúca sa stavbe vtáčieho tela, vrátane operenia a farby pier, rozmnožovaním a ďalšími zaujímavosťami, ktoré sa týkajú hniezd, vajec a mláďat.
Na konci každého druhu je prehľadná tabuľka o každom druhu. Zaujímavú publikáciu dopĺňajú zvukové záznamy hlasov všetkých druhov, ktorých autorom je popredný francúzsky ornitológ Jean Roché.
Záznamy sa dajú načítať mobilným telefónom pomocou aplikácie na to určenej.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii