Vydavateľ: Wolters Kluwer
ISBN: 9788057102656
Poč.strán: 124
Rok vydania: 2020
Väzba: brožovaná
Formát: 148x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 24.08. 2020

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 10,90 €
Naša cena: 8,94 €
Zľava: 18%

Zákon o pohrebníctve - komentár

Autor: Balog Boris, Gálisová Zuzana

Pohrebníctvo ako zložitá, no zároveň mimoriadne citlivá oblasť potrebuje mať jasne vymedzené pravidlá. V podmienkach Slovenskej republiky upravuje práva a povinnosti zainteresovaných subjektov zákon č. 131/2010 Z. z. o pohrebníctve.
Publikácia „Zákon o pohrebníctve – Komentár“ prináša podrobné vysvetlenie jednotlivých ustanovení uvedeného zákona. Precízne rozoberá napríklad spôsob zaobchádzania s ľudskými pozostatkami v zdravotníckych zariadeniach, pri preprave, ako aj pri pochovávaní na pohrebiskách, podmienky prevádzkovania pohrebných služieb, povinnosti pri zriaďovaní a prevádzkovaní pohrebísk, ako aj úlohy orgánov vykonávajúcich dozornú činnosť. Autori komentára neobišli ani oblasť správnych deliktov a priestupkov na úseku pohrebníctva vrátane pokút.
Komentár je určený prevádzkovateľom pohrebných služieb, krematórií a pohrebísk, ale aj obciam, poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a poskytovateľom sociálnych služieb, t. j. všetkým subjektom, ktoré sú zodpovedné za dôstojné zaobchádzanie s človekom aj po jeho smrti.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii