Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055168258
Poč.strán: 320
Rok vydania: 2019
Väzba: viazaná
Formát: 147x234
Jazyk: slovenský
Pridané: 19.08. 2019

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 14,70 €
Naša cena: 11,03 €
Zľava: 25%

Dievča, ktoré musí zomrieť

Autor: Lagercrantz David

V štokholmskom parku zomrie bezdomovec. Na prvý pohľad to vyzerá ako bežné tragické úmrtie, no patologičke Fredrike Nymanovej sa čosi nepozdáva a osloví Mikaela Blomkvista.
Blomkvist sa tak trochu nechcene začne zaujímať o prípad. Bezdomovca opakovane počuli blúzniť o švédskom ministrovi obrany Johannovi Forsellovi. Šlo o čisté bludy, alebo mal žobrák naozaj niečo spoločné s vládou?
Mikael požiada o pomoc Lisbeth Salanderovú, no tá po pohrebe Holgera Palmgrena vycestovala z krajiny a teraz akoby sa pod ňou zľahla zem.
Nikto netuší, že odišla do Moskvy, aby si raz a navždy vyrovnala účty so sestrou Camillou. Už ju nebaví byť korisťou, túži byť predátorom.
Dievča, ktoré musí zomrieť je veľké finále série Millennium z dielne Lagercrantza, plné politických škandálov, mocenskej hry, skúmania DNA, expedícií do Himalájí a dezinformačných internetových kampaní šíriacich nenávisť, ktorých korene siahajú až do ruskej trolej farmy.Zo švédskeho originálu Hon som maste dö (Norstedts, Štokholm 2019) preložila Simona Rehák.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii