Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055167893
Poč.strán: 448
Rok vydania: 2019
Väzba: viazaná
Formát: 125x205
Jazyk: slovenský
Pridané: 13.08. 2019

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 14,90 €
Naša cena: 11,03 €
Zľava: 26%

Odplata

Autor: Grisham John

Píše sa rok 1946. Vojnový hrdina a vážený farmár Pete Banning zastrelí rovnako rešpektovaného a obľúbeného metodistického kazateľa Dextera Bella. Napriek snahe rodinného právnika odmieta svoj čin vysvetliť. Naliehanie nezaberá, jeho reakcia je stále rovnaká: „Nemám čo povedať.“
Pete Banning patrí k veteránom, ktorí počas druhej svetovej vojny na Filipínach prežili neslávne známy Bataansky pochod smrti. Viac ako sedemdesiattisíc vojakov vtedy prinútili kráčať v horúčave celé dni bez jedla a vody, čo si vyžiadalo tisíce obetí. Ostatných čakalo niekoľkoročné peklo v japonskom zajateckom tábore.
Petov syn Joel sa s následkami otcovho mlčania nedokáže zmieriť a pátra po motíve nezmyselného činu. Napokon sa rozuzlenia dočká. A je viac než prekvapivé.
Autor sa v najnovšom románe vracia do fiktívneho mesta Clanton v okrese Ford, dejiska viacerých svojich diel – Kedy zabiť, Zoznam, Sudca, Mississippské poviedky, Platanový rad.Z anglického originálu The Reckoning (Doubleday, a division of Penguin Random House LLC, New York 2018) preložila Alena Redlingerová.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii