Vydavateľ: Inaque.sk
ISBN: 9788082070326
Poč.strán: 456
Rok vydania: 2019
Väzba: viazaná
Formát: 135x207
Jazyk: slovenský
Pridané: 12.08. 2019

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 16,99 €
Naša cena: 12,74 €
Zľava: 25%

Nie si ako iné matky

Príbeh vášnivej ženy

Autor: Schrobsdorff Angelika

Život z tisícov kúskov skladačky.

Bola taká komplikovaná ako skladačka zložená z tisícov kúskov a ja som tieto kúsky musela nájsť a pospájať ich dokopy, píše o svojej matke Angelika Schrobsdorff.

Kúskami skladačky sú pre ňu listy, fotoalbumy, spomienky priateľov a neskôr ich spoločne prežitý život. Všetko sa začalo celkom harmonicky v zámožnom židovskom dome berlínskeho obchodníka na začiatku 20. storočia. Else Kirschner je šarmantná mladá žena s tmavými kučerami a žiarivými očami, dojímavo milovaná rodičmi a milujúca život, ktorý jej doprial roky blahobytu, naplnené divadlami, koncertami, prázdninami v letnom dome pri jazere a veľkými vášňami.

Všetkému však urobili rázny koniec nacisti. Else, medzitým vydatá za pruského junkera Ericha Schrobsdorffa, uteká s obomi dcérami do Bulharska.

Vo svojom autobiografickom románe Angelika Schrobsdorff rozpráva o živote svojej židovskej matky, nekonvenčnej ženy, v Berlíne v období Weimarskej republiky, Tretej ríše a povojnového Nemecka. Podáva zaujímavý, takmer archeologický a pritom veľmi osobný pohľad na dejiny dvadsiateho storočia.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii