Vydavateľ: IURIS LIBRI, s.r.o.
ISBN: 9788089635207
Poč.strán: 240
Rok vydania: 2015
Väzba: brožovaná
Formát: 148x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 20.01. 2016

Kniha nie je skladom,
zasielame do 7 dní

Bežná cena: 25,00 €
Naša cena: 21,25 €
Zľava: 15%

Predbežné opatrenia

Autor: Schwarzc Erik

Predbežné opatrenia sú v praxi často využívaným nástrojom v civilnom procesnom práve. Tento inštitút je však veľmi špecifickým zásahom do práv osôb, ktoré sú zasiahnuté bez toho, aby súd vykonal rozsiahlejšie dokazovanie a konal vo veci samej. Z uvedeného dôvodu jeho aplikácia vyvoláva v praxi mnohé otázky, na ktoré reagovala súdna prax v Slovenskej republike i v Českej republike.

Cieľom predkladaného výberu z judikatúry je poskytnúť odbornej verejnosti rozhodnutia súdov relevantné pre prax, teda rozhodnutia, ktoré definujú základné aspekty predbežných opatrení alebo ktoré svojím obsahom menia doteraz vžitý pohľad na túto problematiku.

Účel inštitútu predbežného opatrenia, ako aj niektoré jeho aspekty zostáva zachovaný aj pri inštitúte neodkladných opatrení, ktorý ho nahrádza prijatím nových kódexov civilného procesného práva, t.j. Civilného sporového poriadku a Civilného mimosporového poriadku, a preto je táto publikácia relevantnáaj po nadobudnutí účinnosti týchto nových kódexov (po 1. júli 2016) a môže slúžiť ako pomôcka pri ich praktickej aplikácii.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii