Vydavateľ: Wolters Kluwer
ISBN: 9788081688249
Poč.strán: 160
Rok vydania: 2018
Väzba: brožovaná
Formát: 152,0 x 213,0 mm
Jazyk: slovenský
Pridané: 07.03. 2018

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 14,30 €
Naša cena: 11,58 €
Zľava: 19%

Judikatúra v pracovnoprávnych veciach

Autor: Kročková Katarína, Grancová Božena

Skončenie pracovného a štátnozamestnackého pomeru
Rozsudky, uznesenia a stanoviská súdov, týkajúce sa skončenia pracovného pomeru, majú nezastupiteľné miesto v právnej praxi, a to najmä z dôvodu rozmanitosti situácií, ktoré môžu medzi zamestnávateľom a zamestnancom nastať.
Publikáciu tvoria rozhodnutia slovenských súdov (najmä Najvyššieho súdu Slovenskej republiky a krajských súdov), pričom poskytuje spracované témy ako skončenie pracovného pomeru z dôvodu nadbytočnosti zamestnanca, miera intenzity porušenia pracovnej disciplíny, okamžité skončenie pracovného pomeru, prerokovanie výpovede či uplatnenie nárokov z neplatného skončenia pracovného pomeru. Aby téma bola spracovaná čo najkomplexnejšie, publikácia je doplnená aj o judikáty týkajúce sa ukončenia štátnozamestnaneckého pomeru podľa zákona o štátnej službe.
Cieľom predkladanej publikácie je poskytnúť čitateľom - advokátom, zamestnávateľom, zamestnancom, odborovým organizáciám, ale aj študentom právnických fakúlt, vybrané judikáty z oblasti skončenia pracovného pomeru, aby slúžila ako pomôcka v aplikačnej praxi pre všetkých účastníkov, ktorí potrebujú riešiť ukončenie pracovnoprávnych vzťahov.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii