Vydavateľ: Karmelitánské nakladateľstvo
ISBN: 9788089231164
Poč.strán: 106
Rok vydania: 2008
Väzba: brožovaná
Formát: 114x165
Jazyk: slovenský
Pridané: 12.02. 2018

Kniha nie je skladom,
zasielame do 7 dní

Bežná cena: 3,00 €
Naša cena: 2,55 €
Zľava: 15%

Adventné a vianočné zamyslenia

Autor: Judák Viliam

Ó chýr preblahý, ó čas predrahý ... , takto začína jedna z vianočnýchslovenských kolied, vyjadrujúc jedinečnosť tohto posvätného obdobia.
A naozaj - atmosféra týchto dní nenechá nikoho z nás ľahostajným. Všetci, nazvime sa - ľudia dobrej vôle, chceme prežiť tieto neopakovateľné sviatočné chvíle v ich pôvodnom duchu a opravdivej radosti. Nevieme si síce predstaviť Štedrý večer bez tradičných jedál našich mám, vianočných koláčov a kolied, no pritom chápeme, že ide o viac. Vianoce slávime nielen z "tlaku" tradície, zo zotrvačnosti, ale predovšetkým preto, že Vianoce sú silou, ktorú do nich vložil svojím narodením sám Boh. Pretvárajú nás na ľudí, ktorí si uvedomujú, že existujú vyššie hodnoty.
Boh vstúpil do ľudských dejín, a tak do života každého z nás, aby nás uistil, že mu na nás záleží, ba navyše, že nás miluje. Nechápať Vianoce takto by znamenalo riskovať to, že sa svojou nedôslednosťou sami ochudobníme.
Milí priatelia, kresťanské slávenie vianočných sviatkov je nevyhnutné preto, aby Boh mohol tajomným spôsobom aj prostredníctvom nás priniesť na tento svet viac porozumenia, ľudskosti, tolerancie, odpustenia, to znamená viac lásky. Dúfam, že niekoľko myšlienok na nasledujúcich stránkach publikácie, ktorú držíte vo svojich rukách, bude aspoň skromným príspevkom pre opravdivé kresťanské prežitie tohto milostivého času.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii