Vydavateľ: Direct press
ISBN: 9788089659104
Poč.strán: 176
Rok vydania: 2017
Väzba: viazaná
Formát: 223x310
Jazyk: slovenský
Pridané: 01.12. 2017

Kniha nie je skladom.
Negarantujeme dodanie
do Vianoc.

Bežná cena: 29,99 €
Naša cena: 22,49 €
Zľava: 25%

FOOD PHOTO

Autor: Křístek Dušan

1 fotograf, 13 gastrošéfov a 64 receptovNa úvod
… práve držíte v rukách knihu, ktorá v autorovi dozrievala niekoľko rokov a je odpoveďou na jednu a tú istú, donekonečna sa opakujúcu otázku – Kedy už konečne vydáš niečo vlastné? Po vyše päťdesiatich publikáciách venovaných foteniu jedla je teda tu.
Prvá. Vlastná. Kuchárska.
Ale keďže autor razí teóriu, každý robme, čo vieme abuďme tým čím sme, tak oslovil trinástich profesionálov, s ktorými počas rokov spolupracoval. Všetci dostali voľnú ruku – „urobte, čo len chcete“. Takže v prvej časti knihy nájdete viac či menej uletené diela počnúc steakom cez kontované mäsá až po molekulárno-ufónske kreácie. Nesmie chýbať dezert ani drink, preto je v tejto trinástke zastúpená aj čisto cukrárska profesia a barmanská šou.
Druhá časť sú recepty jedál ktoré má rád. Netvári sa ako ich autor, sú to jedlá, ktoré má rád a je schopný ich uvariť – zčoho vyplýva, že aj menej skúsení ľudia v kuchyni si v knihe nájdu recept, ktorý zvládnu. Autor uznáva, že vizuálna stránka môže prevažovať nad obsahovou, ale zase, povedzme si otvorene, nezaslúži si praženica tiež svoju dvojstranu?Tak nech chutí vašim očiam i žalúdkom.FOOD PHOTO je netradične poňatá kuchárska kniha očami fotografa.
Autorom knihy aj fotografií je Dušan Křístek - najlepší slovenský fotograf v oblasti kulinárskej fotografie.
Titul je určený milovníkom gastronómie.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii