Vydavateľ: AB Art press
ISBN: 9788089850402
Poč.strán: 96
Rok vydania: 2017
Väzba: viazaná
Formát: 250x325
Jazyk: slovenský
Pridané: 29.11. 2017

Kniha nie je skladom,
zasielame do 7 dní

Bežná cena: 29,98 €
Naša cena: 22,49 €
Zľava: 25%

Bratislava

Hlavné mesto Slovenskej republiky

Autor: Bárta Vladimír st.

Táto nádherná obrazová reprezentačná publikácia prináša nové aktuálne pohľady na naše hlavné mesto, ktoré sa nachádza na hranici troch krajín Slovenska, Maďarska, Rakúska.
Nová kniha zvýrazňuje jeho nádhernú polohu na oboch brehoch rieky Dunaj s dominantou a najstaršou pamiatkou mesta, ktorou je majestátny hrad. V časoch Rakúsko-Uhorska patril cisársko-kráľovskému rodu Habsburgovcom. Zo spleti malebných úzkych uličiek pod hradom sa vypína štíhla veža pôvodom gotického chrámu sv. Martina. Obrazová kniha Bratislava Hlavné mesto Slovenskej republiky predstavuje aj niekoľko ďalších kostolov a kláštorov, z ktorých je turistami obľúbený Kostol sv. Alžbety, ktorý pre modrú farbu fasády nazývajú Modrým kostolíkom. V tejto krásnej knihe je najviac zastúpené Staré mesto, ktoré vyrástlo na úpätí hradného vrchu má aj množstvo ďalších kultúrno-historických pamiatok. Z opevnenia mesta sa zachovala Michalská brána zo 14. storočia. Uprostred historického jadra sa nachádza Hlavné námestie so starou radnicou zo 14. storočia.

Texty v slovenčine, angličtine, nemčine, maďarčine, francúzštine, ruštine, polštine, taliančine, portugalštine, češtine, maďarčine, čínštine, veľký reprezententačný formát A4, plnofarebná kvalitná tlač, tvrdá väzba potiahnutá baladekom-syntetickou kožou.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii