Vydavateľ: Osveta
ISBN: 9788080634797
Poč.strán: 314
Rok vydania: 2019
Väzba: brožovaná
Formát: 173x243
Jazyk: slovenský
Pridané: 20.06. 2019

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 12,00 €
Naša cena: 9,60 €
Zľava: 20%

Vnútorné lekárstvo pre zdravotnícke odbory

Autor: Gazdíková Katarína

Vnútorné lekárstvo - interná medicína - je jeden zo základných lekárskych odborov, ktorý je čo do rozsahu i obsahu veľmi rozsiahly a náročný, ale bezpochyby patrí aj k najzaujímavejším odborom medicíny.
Vnútorné lekárstvo integruje rôzne odbory, ktoré sú síce samostatné, ale treba ich vyhodnocovať komplexne, pretože ochorenia jedného systému ovplyvňujú a postihujú aj iné systémy.
Cieľom tejto monografie je študentom, ale i zdravotníckym pracovníkom z praxe priblížiť vnútorné lekárstvo z pohľadu jeho súčasného vnímania a implementovania do bežnej praxe. Práve absencia dostupnej literatúry zaoberajúcej sa internou medicínou z pohľadu aj nelekárskych zdravotníckych odborov na slovenskom trhu sa stala impulzom k napísaniu tejto monografie, ktorá môže slúžiť ako učebný text aj ako pomocník v praxi. Pevne verím, že každý si v knihe nájde niektorú oblasť, ktorá ho zaujme, a zaradí vnútorné lekárstvo medzi "svoje" odbory medicíny.
Záverom by som chcela poďakovať všetkým, ktorí ma inšpirovali k napísaniu tejto publikácie, kolegom, študentom, pracovníkom z praxe, ale aj mojej rodine, bez pomoci ktorej by som nemohla tento zámer zrealizovať. V neposlednom rade ďakujem obom recenzentom za podnetné informácie a pripomienky k rukopisu. Veľmi si želám, aby vám táto kniha čo najlepšie poslúžila pri vašom vzdelávaní.Katarína Gazdíková

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii